вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety z drewna szybko się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od odpowiedniego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby sztachet z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten model płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий